SEGÍTSÉG! Mennyi és milyen zene kell a szertartáshoz?

2021.10.12

A szertartások hossza változó, hisz függ attól, hogy milyen plusz elemekkel  szeretnétek tarkítani. Nálam a leghosszabb 40 perc volt, többet senkinek nem szoktam javasolni, mert lehet bármennyire szép, megható, vagy épp vicces...40 percnél tovább nem igazán lehet figyelmet fent tartani. Ebben a bejegyzésben összegyűjtöttem, hogy milyen részekből áll egy szertartás, és zenékhez is adok tippeket. 

1. BEVONULÁS

Az esküvő egyik legfontosabb pillanata, hisz itt vonul be a menyasszony és a vőlegény is. Zene választásnál is, ide kell az egyik legnagyobb hangsúlyt fektetni, hisz erre mindenki figyel. 

És a két legismertebb sem maradhat ki: 

2. Művészeti rész

Itt szoktam köszönteni a párt, a tanukat, minden vendéget. Ez a bevezetése az egész szertartásnak. Ide mindenképpen instrumentális, aláfestő zenét kell választani, hisz itt a szövegre figyel a násznép. Íme egy pár példa: 

3. Személyes történtetek

Bizony, ez a rész amikor visszamegyünk az időbe, egészen a megismerkedésetekig visszatekerjük az idő kerekét és onnantól a kapcsolatotokban minden, számotokra fontos szakaszról említést teszek, egészen az esküvőtök napjáig.  Ehhez, hogy még hatásosabb legyen a nosztalgia, érdemes olyan zenét választani, ami a kapcsolatotokban jelen volt. Akár azt, amire elcsattant az első csók, vagy amire megtörtént a lánykérés stb. Fontos, hogy itt is instrumentális zenében gondolkozzatok. Íme pár példa:

HIVATALOS RÉSZ ( Igen, aláírás, gyűrűhúzás, csók)

Ez az esküvők legfontosabb momentuma, hisz itt hangoznak el az igenek. Az igeneket, az ifjú pár és a tanuk aláírással erősítik meg. Ez a két művelet illetve a gyűrűhúzás és a csók mehet egy zenére. Itt annyira nem kell figyelni, hogy szöveges  vagy instrumentális zene legyen, de mégsem árt, ha az igenekre figyelnek és nem a dalszövegre nem? :) De mindkét verzióból íme pár példa: 

FOGADALOMTÉTEL

Ez nem minden esküvőn van. Attól függ, hogy a pár mennyire szeret, tud fogalmazni vagy/és nyilvánosan szerepelni. Volt már olyan, hogy én olvastam fel, az egyébként gyönyörűen megírt fogadalomtételt, mert az ifjú pár lámpalázas volt. :) Természetesen létezik olyan is, hogy előre mondom a fogadalmat, Ti meg utánam, de azt annyira személytelennek tartom. Ehhez is, érdemes instrumentális zenét választani, mert egyébként egy jó sírástól fosszátok meg a násznépet és magatokat. :) Íme pár példa: 

CEREMÓNIA  

( gyertyagyújtás, homoköntés stb.)

Hogy milyen ceremóniák is vannak? Azt  az alábbi bejegyzésben megtalálod: 

Ez nem hosszú folyamat, ( mondjuk a homoköntéssel kellemesen ellehet szöszmötölni), de nem kell hosszú zene. Sőt, itt látjátok, még gonosz és kegyetlen sem leszek, mert nem ragaszkodok az instrumentális zenéhez. :) Íme pár példa: 

MŰVÉSZI RÉSZ

SZÜLŐKÖSZÖNTŐ

A szertartás egyik legmeghatóbb része, itt szem sose marad szárazon. :) Ehhez igazából mindegy, milyen zene van, de a legjobban itt is az instrumentális zenéknek szoktam örülni. :) Íme pár darab, annyira nem elcsépelt muzsika.


MŰVÉSZI RÉSZ

LEZÁRÁS, GRATULÁCIÓ, KOCCINTÁS

Ezt gondolom nem kell magyarázni, hisz a nevében benne van. :) Íme egy pár dal hozzá:

KIVONULÁS

Szerintem ezt sem kell magyaráznom...:) AC/DC-től a mulatósig, már mindent IS hallottam. :D 

Remélem segítettem! :)